: Home - Dubaj - informacje podstawowe : Burj Dubai : Rozrywka, centra rozrywkowe w Dubaju : Architektura Dubaju : Wyspy Dubaju : The Nakheel Tower Dubai : Zjednoczone Emiraty Arabskie : Rozrywka w Dubaju : Hotele : Centra handlowe : Perfumes & cosmetics : Restaurants : Shopping centres : Dubai info : Night clubs : ebooki : Dubaj Hotele : Dubaj wakacje : Handel w Dubaju : Turystyka

Dubai, hotels, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Atlantis Hotels

Zjednoczone Emiraty Arabskie - trochę historii:

W XIX wieku emiraty wybrzeża Zatoki Perskiej na mocy traktatów przekazały Wielkiej Brytanii kontrolę nad swoimi sprawami zagranicznymi i obroną. W 1971 roku sześć spośród nich: Abu Zabi, Adżman, Al-Fudżajra, Szardża, Dubaj i Umm al-Kajwajn - połączyły się tworząc Zjednoczone Emiraty Arabskie. W 1972 roku dołączył do nich emirat Ras al-Khajma. Dochód na mieszkańca Emiratów jest porównywalny z wiodącymi krajami Europy Zachodniej. Wysokie dochody z ropy i umiarkowane stanowisko w polityce zagranicznej pozwoliły Emiratów na odgrywanie ważnej pozycji w regionie.

Gospodarka:

Gospodarka oparta na eksploatacji ropy naftowej i gazu ziemnego oraz na przemyśle petrochemicznym, metalurgicznym (głównie hutnictwie aluminium). Znacznych dochodów dostarczają usługi bankowe. Na wybrzeżu zlokalizowane są odsalarnie wody morskiej. Rozwinięte rybołówstwo oraz hodowla wielbłądów i kóz. Użytki rolne stanowią 3% powierzchni. Na obszarach sztucznie nawadnianych uprawia się głównie: palmę daktylową, lucernę, drzewa owocowe, warzywa.

Dochód narodowy 25 200 USD na 1 mieszkańca (2004). Inflacja: 3,2% (2004). Zadłużenie zagraniczne: 5,9 mld USD (2004). Struktura zatrudnienia: usługi - 78%, przemysł - 15%, rolnictwo - 7%. Handel zagraniczny: eksportuje się głównie ropę naftową i gaz ziemny do Japonii (28,5%), Korei Południowej (9,5%) i Tajlandii (5,5%) natomiast importuje się wyroby gotowe, maszyny, żywność z Chin (10,4%), Indii (8,3%), Japonii (7,2%). Obroty w handlu z zagranicą - eksport: 69,48 mld USD, import: 45,66 mld USD (2004).

Otwarto najdroższy kurort świata:
W Dubaju, na sztucznej wyspie w kształcie palmy, otwarto najdroższy kurort świata o nazwie "Atlantis" ("Atlantyda"). Kompleks jest wart 1,5 miliarda dolarów - informuje serwis CNN.
Prace nad budową kurortu ruszyły w 2001 roku. W jego skład wchodzą, oprócz hotelu, luksusowe centra handlowe i rozrywkowe.

W ceremonii otwarcia udział wzięły gwiazdy światowego formatu, na czele z Charlize Theron, Kylie Minogue, Robertem de Niro, Michaelem Jordanem, Natalią Imbruglią czy Oprah Winfrey. Gwiazdy z czerwonego dywanu przyglądały się największemu na świecie pokazowi fajerwerków. Impreza trwała w sumie trzy dni.

Goście kurortu muszą być przygotowani na wysokie ceny - noc w reprezentacyjnym apartamencie będzie ich kosztować 25 tys. dolarów.

Tłumaczenie: Onet.pl

Dubaj - więcej informacji...

Dubaj: powstanie obrotowy wieżowiec

Od 25 czerwca można rezerwować apartamenty w pierwszym na świecie obrotowym wieżowcu. Budynek, w którym każde piętro będzie wyposażone we własny mechanizm obrotowy, powstanie w Dubaju. Zmieniający swój kształt wieżowiec zaprojektował włoski architekt David Fisher, który ogłosił początek realizacji swojego dzieła. Obrotowy wieżowiec w Dubaju będzie miał 80 pięter i 420 metrów wysokości. Apartmenty będą miały powierzchnię od 124 do 1200 metrów kwadratowych. Jeśli ktoś zdecyduje się na kupno całego piętra będzie mógł głosem wydawać polecenia obrotu, aby - na przykład - uzyskać pożądany widok z okna.


Dubai

vacanceselect wczesna rezerewacja


Kolejny obrotowy wieżowiec ma powstać w Moskwie. Jego projekt - jak ujawnił Fisher - jest już w zaawansowanej fazie. Będzie nieco niższy niż ten w Dubaju - ma mieć 70 pięter i 400 metrów wysokości. Jego ukończenie planowane jest w 2010 roku.

David Fisher zapowiada także dalsze realizacje - chce, by trzeci obrotowy wieżowiec powstał w Nowym Jorku. Zainteresowanie projektem architekta wyraziły także Kanada, Niemcy, Włochy, Szwajcaria i Korea Południowa.

SPA - nazwa to wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza "Sanus Per Aquam", czyli zdrowie dzięki wodzie. Zdrowotny charakter wody stosuje się na różne sposoby w kąpieliskach, salonach WELLNESS, klinikach, sanatoriach i hotelach zdrojowych - SPA hotele

Zakupowe szaleństwo w Dubaju

Do 2 lutego w jednym z najbardziej luksusowych miast świata trwać będzie festiwal wydawania pieniędzy.

Kilkutygodniowy festiwal zakupów to coroczna impreza, podczas której wszystkie luksusowe sklepy oferują duże obniżki, promocje oraz różne eventy, które umilić mają nie tylko bogatym szejkom wydawanie pieniędzy. Firmy organizują wystawne prezentacje i premiery nowych produktów.

Na stronie internetowej festiwalu można znaleźć kalendarz ciekawych wydarzeń i wybrać coś dla siebie: pokaz wyścigów konnych, prezentacja lokalnej kuchni albo motoryzacyjne show. Aż strach pomyśleć, ile pieniędzy zostawią w sklepowych kasach klienci w ciągu tych kilku tygodni, skoro miastu opłaca się organizować taki festiwal. Zwłaszcza, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem od początku jej istnienia. W 1996 roku, podczas pierwszej edycji, sklepowe wyprzedaże odwiedziło w sumie około 1,6 mln gości, natomiast już w 2003 roku na festiwal przybyło niespełna 3 mln bogatych klientów. Dubaj chyba nigdy nie przestanie zaskakiwać.

źródło: money.pl

Hotele, noclegi, rezerwacja hoteli w całej Europie

Copyright © MIG hosting 2008-2009. Serwis hostuje: MIG hosting : Darmowe ebooki